Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania „Lektor”

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania „Lektor”

W czwartek 17 listopada, wzorem lat poprzednich odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania „Lektor”. W tym roku uczestnicy mieli do odczytania fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz teksty publicystyczne Maurycego Mochnackiego. Utwory te zostały wybrane z uwagi na patronów roku 2022 – polskich romantyków.

Konkurs cieszył się dużą frekwencją, wzięło w nim udział 13 uczestników, a przed jury w składzie: p. Małgorzata Modrzejewska, p. Agnieszka Barczak-Siejek i p. Klaudia Bryła stanęło trudne zadanie wyłonienia zwycięzców.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się 1 grudnia w czasie spotkania poświęconego polskiej literaturze romantyzmu.