Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada odbył się w Zespole Szkół apel pt.: „Na rzecz Niepodległej” uświetniający 104.  rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość traktowała o problematyce patriotycznej, samorządności, najnowszych polskich dziejach, kalendarzu świąt narodowych i państwowych oraz tożsamości i symbolach narodowych. Mottem przewodnim apelu były słowa Józefa Piłsudskiego – Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

W czasie uroczystości nie mogło zabraknąć przemówienia Pani Dyrektor Barbary Bober, która podkreśliła rangę tego wyjątkowego w historii Polski święta.

Całość dopełniły pieśni patriotyczne, a punktualnie o godzinie 11:11 cała szkoła odśpiewała hymn.