Sejm Dzieci i Młodzieży

Z przyjemnością i radością chwalimy się kolejnym sukcesem uczniów naszej szkoły!

Sebastian Rejewski i Natalia Cieplińska z klasy 2 LO wykonując projekt rekrutacyjny XXVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, zostali zwycięzcami na szczeblu wojewódzkim, uzyskując 24 na 26 możliwych punktów.

Tym samym Sebastian został posłem, a Natalia posłanką XXVIII Sejmu Dzieci i Młodzieży .

Jako jedyny zespół z województwa Kujawsko-Pomorskiego (wraz ze zwycięskimi drużynami z pozostałych 15 województw), wezmą udział w dniach 14-15 maja br. w seminarium dla członków komisji oraz w posiedzeniu komisji w gmachu Sejmu RP w Warszawie, po czym, wraz z 458 posłami i posłankami XXVIII Sejmu Dzieci i Młodzieży z całego kraju, wezmą udział w zajęciach dla uczestników w dniu 31 maja oraz w uroczystej Sesji XXVIII Sejmu Dzieci i Młodzieży w sali plenarnej Sejmu RP w Warszawie w dniu 1 czerwca br.

Foto: Kujawsko-pomorskie Kuratorium Oświaty