Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Znów zakwitły kasztany…

Znów zakwitły kasztany…

4. maja rozpoczęły się egzaminy maturalne – jak co roku absolwenci Liceum Ogólnokształcącego i Technikum rozpoczęli od języka polskiego. W tym roku musieli się zmierzyć z tekstem K. Wieczorka pt. „Serce czy rozum?” oraz „Życiem na poczytaniu” G. Jankowicza. Nie mogło też oczywiście zabraknąć dłuższych wypowiedzi pisemnych – w tym roku zastanawiano się, czym może być tradycja (m.in. na podstawie „Pana Tadeusza”), kiedy relacje międzyludzkie mogą być źródłem szczęścia („Noce i dnie”), można też było wybrać do analizy i interpretacji wiersz Józefa Barana pt. „Najkrótsza definicja życia”.

5. maja to z kolei spotkanie z królową nauk – matematyką, 6. maja odbędzie się natomiast egzamin z języka angielskiego. Kolejne dni przyniosą egzaminy na poziomie rozszerzonym – całą sesja zakończy się w naszej szkole 18.maja.

Prace maturalne sprawdzane są przez egzaminatorów zewnętrznych, którzy stosują jednolite w całym kraju kryteria oceniania według jednakowego schematu punktowania. O wynikach maturalnych zmagań dowiemy się w pierwszym tygodniu lipca.

Życzymy powodzenia oraz otwartości umysłów !!