Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Apel z okazji Święta Konstytucji

Apel z okazji Święta Konstytucji

29 kwietnia 2022 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W części artystycznej, przygotowanej przez młodzież naszej szkoły pod kierunkiem pana Dariusza Maślińskiego i pani Karoliny Pasternackiej, przypomniano znaczenie i najważniejsze punkty Konstytucji proklamowanej 3 maja 1791 r., poruszono również kwestie związane z naszą państwowością, tożsamością i symbolami narodowymi. Omówiono również inne ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenia, których rocznice obchodzimy co roku wiosną: rocznicę zakończenia II wojny światowej, Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz Dzień Flagi RP.
W czasie uroczystego apelu przygotowana prezentacja multimedialna oraz projekcja filmów przypomniały o tragicznych momentach historii, ale i o bohaterskich postawach naszych rodaków.
Pod koniec apelu minutą ciszy oddano hołd wszystkim obywatelom Ukrainy – poległym i zabitym w obronie ich własnej ojczyzny.