Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Wrócili z mieczem … Mundurowcy z Jabłonowa NAJLEPSI w Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych.

Wrócili z mieczem … Mundurowcy z Jabłonowa NAJLEPSI w Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych.

Nasi mundurowcy z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim, po 2 dniach zmagań, ZWYCIĘŻYLI w I Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych o miecz Króla Kazimierza Wielkiego – ZŁOTOPOLE 2018 i uzyskali miano NAJLEPSZEJ KLASY MUNDUROWEJ W POLSCE. Turniej odbywał się pod patronatem Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. Społecznych Inicjatyw Proobronnych oraz Kuratora województwa Kujawsko – Pomorskiego.

W turnieju finałowym ostatecznie brały udział 22 trzyosobowe zespoły, w tym trzy drużyny z ZS Jabłonowo Pomorskie.

Dwudniowy turniej rozpoczął się 12 kwietnia odprawą zespołów i zapoznaniem z obowiązującymi regulaminami. Uczestnicy zostali zakwaterowani w obiekcie PUK Arena Lipno i niemal natychmiast przystąpili do rywalizacji między zespołowej. Pierwszą konkurencją był „MNO, czyli marsz na orientację”. Marsz przebiegał w terenie leśnym, a cała trasa wynosiła około 10 km. Na tym odcinku drużyny musiały zlokalizować 5 punktów kontrolnych. Kolejnymi konkurencjami w tym dniu były: „Inteligent w mundurze”, czyli test wiedzy oraz „Firestorm”, czyli rozwinięcie gaśnicze polegające na pokonaniu toru ułożonego przez strażaków. Po tych konkurencjach był czas na zwiedzenie wystawy broni, którą zabezpieczał Lipnowski Klub Strzelecki VIS oraz wystawę sprzętu jaki posiada w  swojej ofercie Firma Armored.

W godzinach nocnych kolejna konkurencja i rywalizacja w „Armagedonie”. Był to tor przeszkód stworzony na bazie toru motocrossowego. Sam tor był nie lada wyzwaniem dla drużyn. Siła, zręczność, wytrzymałość oraz współpraca była podstawą, aby ten tor zaliczyć (zdjęcia to potwierdzą).

Zmagania z torem zakończyły się około godziny 1.30.

Noc była krótka, bo już o godz. 5.10 rozległ się alarm i już o 5.30 wszyscy byliśmy w gotowości do kolejnej konkurencji. Tajemniczo brzmiąca nazwa „Wzgórze rozdartych serc” wyjaśniła się po dotarciu na miejsce prowadzonej konkurencji i oznaczała wbieganie po piaszczystym wzgórzu, gdzie po każdym zdobyciu szczytu odpadała jedna z drużyn. Po kilku wbiegnięciach widać było grymasy na twarzach zawodników. Wielki podziw dla najwytrwalszych, bo konkurencja trwała 1,5 godziny, więc kondycję trzeba było mieć nieziemską. Ku naszej radości finałową trójkę stworzyły wszystkie nasze drużyny.

Po tej konkurencji czekało na nas śniadanie, a już od 8.30 ruszyliśmy w kierunku strzelnicy, gdzie przystąpiliśmy do dwóch ostatnich konkurencji:

„Snajper”

„112”

Nazwy konkurencji nie wzbudzały podejrzenia czego możemy się spodziewać. Pierwsza z nich to strzelanie z broni długiej (kbkAKM) oraz pistoletów, czyli broni krótkiej. Ostatnią konkurencją było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na tym zakończyliśmy zmagania i zostało nam już tylko oczekiwanie na ogłoszenie wyników rywalizacji. Z niecierpliwością czekaliśmy na ten moment, bo czuliśmy, że poszczególne konkurencje wyszły nam dobrze i byliśmy zadowoleni.

Krótko po godzinie 14-tej rozpoczęła się uroczystość. Najpierw powitano gości, a następnie przystąpiono do wręczania nagród dla drużyn, które zwyciężały w poszczególnych konkurencjach. Następnie wręczono pamiątkowe smycze wraz z brelokiem każdemu uczestnikowi finałowego turnieju.

Wisienką na torcie było ostateczne ogłoszenie pierwszej trójki turnieju……

Pierwsze miejsce dla NAJLEPSZEJ KLASY MUNDUROWEJ W POLSCE w I Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych o miecz Króla Kazimierze Wielkiego zdobyła drużyna z ……………………..

ZESPOŁU SZKÓŁ W JABŁONOWIE POMORSKIM

Wielka radość i zadowolenie, bo trud jaki włożyła drużyna w cały przebieg turnieju opłacił się w 100%.

Zwycięski zespół otrzymał indeksy na studia oraz MIECZ zwycięzców turnieju.

Nasza mistrzowska drużyna występowała w składzie:

Jakub SZMIT, Krystian KACHEL i Alicja KAMIŃSKA

Ku naszemu zaskoczeniu drugie i trzecie miejsce zajęły również nasze drużyny, które na finiszu pokonały inne.

II miejsce zajęła drużyna w składzie:

Mateusz BIENIEK, Hubert GORDON i Wiktoria WICHROWSKA

III miejsce zajęła drużyna w składzie:

Paweł FABRYKIEWICZ, Wiktoria LATARSKA, Dawid SZYNKIEWICZ

Wszystkie ekipy stanęły na wysokości zadania i tylko dzięki wielkiej woli walki oraz  zaangażowaniu i współpracy między zespołami osiągnęliśmy tak wspaniałe wyniki.

Wyniki turnieju potwierdzają, że klasy mundurowe w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim należą do najlepszych w Polsce!

Gratulujemy!

Podziękowania

Z tego miejsca chciałby bardzo serdecznie podziękować państwu Piotrowi i Hannie SŁOWIK za pomoc finansową w przygotowaniu do turnieju. Wyjazd na strzelnicę bojową. Za pokrycie wszelkich kosztów podczas turnieju. Żeby nie firma Usługi Transportowe Piotr Słowik ul. Lipowa 2a w Jabłonowie Pomorskim nie osiągnęlibyśmy tak wielkiego sukcesu. Serdecznie dziękujemy.