Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
„Jabłonowo Porusza – 100 kilometrów na 100-lecie Niepodległości”

„Jabłonowo Porusza – 100 kilometrów na 100-lecie Niepodległości”

11 listopada będziemy świętować na różne sposoby 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z takich elementów może być sport.

11 kwietnia 2018 r.,  uczniowie Zespołu Szkół razem z  ponad 400 biegaczami, cyklistami, fanami Nordic Walking i miłośnikami czynnego wypoczynku wystartowało w kilometrowym biegu ulicami Jabłonowa Pomorskiego.

Po pokonaniu symbolicznego – pierwszego kilometra, każdy otrzymał książeczkę kontrolną, w której będzie mógł zapisywać kolejne kilometry. W każdej książeczce znajduje się kupon, który po pokonaniu stu kilometrów, do 11 listopada br., będzie można uzupełnić i wrzucić do skrzynek, które znajdują się w: Urzędzie Miasta i Gminy, Centrum Kultury i Sportu, Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego, Szkole Podstawowej w Góralach oraz Szkole Podstawowej w Płowężu. Na zakończenie roku wylosowane kupony zostaną nagrodzone.

(foto. I. Czepkowska)