Szkolny Konkurs Pięknego Czytania „Lektor”

Grudzień to miesiąc, kiedy długie wieczory zachęcają do czytania. Wtedy także nasza biblioteka staje się magicznym miejscem, które uczniowie odwiedzają bardzo licznie.

Po raz kolejny odbył się w naszej czytelni Konkurs Pięknego Czytania „Lektor”, który miał zachęcić uczniów do głośnego czytania i autoprezentacji. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności lektorskich.

I miejsce zajął Jakub Kawucha

II – Amelia Markuszewska

III – Oliwia Lipińska

Wyróżnienia zaś otrzymali: Dominika Kamińska, Zuzanna Murawska, Zuzanna Grodzka oraz Kornelia Dernoga.

Wręczenie nagród połączone było z obchodami roku 2023 jako roku naszej noblistki – Wisławy Szymborskiej. To właśnie jej poezja była w tej edycji tematem przewodnim. Konkurs stał się nie tylko okazją do zdobycia wyróżnienia i wykorzystania swojego talentu, ale także dogłębnego poznania twórczości Wisławy Szymborskiej. Uczestnicy mieli możliwość poczucia się artystami oraz „stanąć” za plecami pisarki.