Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Wspaniały początek wakacji!

Wspaniały początek wakacji!

24 czerwca 2024r. w pierwszy dzień wakacji uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim, rozpoczęli w sposób wyjątkowy. Właśnie tego dnia, z inicjatywy Senatora RP młodzież miała możliwość uczestniczenia w wycieczce do Warszawy. W poniedziałkowy poranek autokar biura turystycznego „Tramp” zabrał uczniów w podróż do stolicy. W drodze do upragnionego celu Pani Renata – pilot wycieczki uatrakcyjniała czas uczestnikom przedstawiając historię poszczególnych miejscowości i związanymi z nimi ciekawostkami.

Wśród licznych atrakcji, które zostały przygotowane w programie ich wyjazdu dużo emocji wywołała wizyta w Senacie RP. Uczniowie pod czujnym okiem przewodniczek mieli okazję utrwalić swoją wiedzę o historii i procesie legislacyjnym Senatu, tym bardziej, że przewodnikiem po zawiłościach pracy Senatorów prowadził ich Senator RP Ryszard Bober. Nie zabrakło chwil fascynacji i zachwytu, kiedy młodzież miała okazję zasiąść w ławach senackich i sejmowych i poczuć się parlamentarzystą. Dużą niespodzianką była przygotowana dla uczestników możliwość spożycia obiadu w restauracji sejmowej.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Stadionu PGE Narodowego. Szczególnie męska część ekscytowała się możliwością przebywania w szatniach reprezentacji Polski w piłkę nożną. Przewodnik wtajemniczył młodzież w kulisy przygotowań piłkarzy do rozgrywek piłkarskich. Ważnym punktem wycieczki był spacer po Starówce i zwiedzanie zabytkowych budowli. Wycieczka dostarczyła młodzieży nie lada zadowolenia, wzbogaciła ich o nowe doświadczenia i wiedzę, a także zintegrowała zespół szkolny.

Już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu do Warszawy!