Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
„Światło miłości”

„Światło miłości”

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na Boże Narodzenie. Adwent to wyjątkowy czas, kiedy mamy szansę zwolnić i poddać refleksji życie – nie tylko nasze, ale też innych, którzy być może potrzebują naszej pomocy.

W przedświąteczny piątek 22 grudnia w naszej szkole uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w klasowych spotkaniach świątecznych, złożyli sobie piękne życzenia i wspólnie odśpiewali kolędy. Nie zabrakło uśmiechów i życzliwych uścisków. Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej na wyjątkowy i ciepły spektakl bożonarodzeniowy, pt. „Światło miłości”, przygotowany przez katechetów: p. Barbarę Kopaczewską i p. Pawła Budzyńskiego. Tematyka tegorocznego przedstawienia skupiała się na duchowym aspekcie świąt – na tym, że nie ważne są pieniądze czy drogie ozdoby, a obecność drugiego człowieka. Na pewno każdy inaczej spojrzy teraz na Boże Narodzenie – zatrzyma się na chwilę i przypomni sobie, co tak naprawę jest ważne.

Spotkanie w sali gimnastycznej było również okazją do podsumowań konkursów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia – Konkursu Stroików Świątecznych oraz Konkursu Świątecznych Pierników. W pierwszym z nich I miejsce zdobyła klasa I Liceum Ogólnokształcącego, II – klasa Ib Szkoły Branżowej, a III – IV klasa Liceum Ogólnokształcącego. W Konkursie Świątecznych Pierników zaś I miejsce zdobyła Patrycja Maliszewska z klasy IIb Technikum, II ex aequo – Weronika Średzińska, Emilia Tkaczyk, Kacper Kuchta z klasy III Technikum oraz Jagoda Burzyńska, Anna Leszczyńska i Wiktora Krzepicka z klasy IVb Technikum.

Na zakończenie tego magicznego spotkania Pani Dyrektor Barbara Bober złożyła wszystkim świąteczne życzenia.