UROCZYŚCIE ODSŁONIĘTO POMNIK PO RENOWACJI Z NOWYMI TABLICAMI

W jesienny czwartek 5 października 2023 roku odbyło się uroczyste odsłonięcie, po renowacji, pomnika „Poległym i Umęczonym 1939-1945”, który został wzbogacony o dwie tablice z nazwiskami 208 ofiar zbrodni hitlerowskich.   Wykaz ofiar przygotowała pani Ewa Rzepka, historyk z pasją i pracownik również naszej szkoły.

Uroczystość miała miejsce na placu przy Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, gdzie w obecności pocztów sztandarowych odśpiewano hymn, a liczni goście honorowi oddali hołd pomordowanym.  Ksiądz Sławomir Sobierajski, proboszcz parafii w Jabłonowie-Zamku, poświęcił odrestaurowany pomnik z tablicami.

Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Barbara Bober, Pan Wicedyrektor Tomasz Konkol wraz z pocztem sztandarowym.

(foto: jablonowopomorskie.pl)