Rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego

Rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wybór tej epoki wiąże się z 200. rocznicą opublikowania w Wilnie dzieła „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Tomik ten ukazał się w 1822 roku i uważany jest za początek polskiego romantyzmu. „Zrodziła się epoka, w której tworzyli genialni artyści, myśliciele i działacze polityczni, którzy w sytuacji narodowej niewoli stworzyli kraj duchowej wolności, rozwinęli programy niepodległościowe, a zarazem wynieśli polską muzykę, literaturę i malarstwo do rangi czołowych osiągnięć kultury europejskiej” – napisano w uzasadnieniu decyzji.

W związku z powyższym w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie uświetniające obchody Roku Romantyzmu Polskiego.