Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
25 lecie beatyfikacji Marii Karłowskiej

25 lecie beatyfikacji Marii Karłowskiej

6 czerwca 1997 roku w Zakopanem św. Jan Paweł II ogłosił Marię Karłowską blogosławioną. Nasza Szkoła uczciła tę Rocznicę wystawą . Ta wielka Postać jest także od 9 lat Patronką Jabłonowa. Była Ona nie tylko zakonnicą, ale też katechetka, nauczycielką, gospodynią, krawcową, kucharką, poetka, teologiem. Nade wszystko kochała ludzi, szczególnie tych zagubionych. Jej życiowym motto to ewangeliczne Szukać i zbawiać ,co zginęło. Uczniowie towarzyszyli wraz z katechetką w obchodach 25-lecia beatyfikacji na Wzgórzu u Sióstr Pasterek w Jabłonowie Zamku.

W dniu wczorajszym 20 czerwca 2022 roku, uczniowie naszej Szkoły z katechetką brali udział w nagrywaniu scen o Bł. Marii Karłowskiej do filmu z okazji 800-lecia naszego Miasta. Film jest nagrywany przez Stowarzyszenie „Do korzeni”.