VII festyn „Gościnnie i Rodzinnie z Zespołem Szkół”

15 czerwca, po przerwie spowodowanej pandemią, odbył się VII festyn „Gościnnie i Rodzinnie z Zespołem Szkół”. Był to czas, gdy uczniowie, nauczyciele, rodzice i sąsiedzi szkoły, mogli spędzić razem popołudnie, ciesząc się swoim towarzystwem i próbować pyszności przygotowanych przez Radę Rodziców.

Piknik uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Barbara Bober, głos zabrała także przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Barbara Karpe. Piknik swoją obecnością uświetnili: Senator RP Ryszard Bober, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Justyna Prajs, Skarbnik Powiatu Marzanna Fettke, Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej  Matka Gracjana Zborała, ks. Sławomir Sobierajski, w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysława Górskiego Barbara Suchocka – Skarbnik Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, Radny Rady Miejskiej Marcin Olszewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego Jan Jakubowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Płowężu Anna Kochańska-Bayer, Dyrektor Przedszkola Samorządowego im. Ireny Nowickiej Agnieszka Lis-Kornacką, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim Katarzyna Pomianowska, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Aniołkowo” Anna Jankowska.

Podczas imprezy uczniowie zapewnili liczne atrakcje, w tym pokaz musztry i pierwszej pomocy, stoisko fryzjerskie, mecz siatkówki rozegrany między rodzicami, nauczycielami a uczniami oraz pokaz tańca belgijskiego. Nie zabrakło też pokazów artystycznych.

Wszyscy bawili się znakomicie!