Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Uczniowie Zespołu Szkół w grodzie Kraka

Uczniowie Zespołu Szkół w grodzie Kraka

21. kwietnia 2022 roku tuż przed piątą rano uczniowie klas Technikum i Liceum Ogólnokształcącego zgromadzili się przed budynkiem naszego Zespołu Szkół, aby wyruszyć ma wycieczkę organizowaną z funduszy ministerialnych w ramach programu „Poznaj Polskę”. Długa podróż upłynęła bezpiecznie i około południa wycieczkowicze wraz ze swoimi opiekunkami, p. Klaudią Bryłą, p. Małgorzatą Modrzejewską, p. Magdaleną Seidler i p. Hanną Słowik dotarli na Stare Miasto w Krakowie, po którym zostali oprowadzenie przez przewodnika. Zwiedzili Barbakan, Sukiennice, Wawel, nie zabrakło również spotkania z ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim. Zmęczeni, ale zadowoleni, dotarli wieczorem do miejsca noclegu – zajazdu „Kosynier”.

            Następnego dnia udali się do Wieliczki, gdzie na głębokości 132 metrów mieli okazję podziwiać kunsztowne groty i rzeźby solne. Kolejnym punktem było Sanktuarium w Łagiewnikach, o którego historii opowiedziała siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Na zakończenie uczestnicy odwiedzili Jasną Górę – zobaczyli tam oczywiście wnętrze Sanktuarium, mieli też okazję podziwiać obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Po pełnym wrażeń i refleksji dniu uczniowie i nauczyciele około północy powrócili do Jabłonowa.