Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
„Mundurówka” z Jabłonowa trzecią szkołą w Polsce

„Mundurówka” z Jabłonowa trzecią szkołą w Polsce

Dobiegła końca druga edycja międzyszkolnego turnieju wiedzy o polskim wojsku. Konkurs pod nazwą „Ekstraklasa wojskowa” organizowany jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Biuro ds. Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”. W zmaganiach wzięły udział aż 142 szkoły. Wieloetapowy konkurs pokazał ogromną determinację uczniów, aby dorównać profesjonalnym żołnierzom pod względem przygotowania merytorycznego. Cztery najlepsze drużyny zmierzyły się w Finale Turnieju, który odbył się 21 kwietnia 2022 roku w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie.

Po kilku etapach zmagań kadeci klas mundurowych z naszego Zespołu Szkół stanęli na podium i tym samym zostali 3. klasą w Polsce!