Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Obchody 20-lecia Powiatu Brodnickiego

Obchody 20-lecia Powiatu Brodnickiego

Nasza szkoła włączyła się w uroczyste obchody jubileuszu 20-lecia Powiatu Brodnickiego. 19. września 2018 r. nasi uczniowie zwiedzili siedzibę Starostwa – tego dnia zorganizowano bowiem Drzwi Otwarte; rolę przewodnika przyjął p. Stanisław Czajkowski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Uczniowie wraz z opiekunem, p. Małgorzatą Modrzejewską, odwiedzili m.in. gabinet Starosty i Wicestarosty, mogli też zapoznać się z zadaniami i specyfiką pracy poszczególnych wydziałów.
Zwieńczeniem spotkania było uroczyste posadzenie dębu „Monument”, który został opatrzony tabliczką z herbem Powiatu i pamiątkową inskrypcją: „Dąb 20-lecia Powiatu Brodnickiego posadzony w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. W ceremonii wziął udział m.in. Starosta Brodnicki, p. Piotr Boiński, przewodniczący Rady Powiatu – p. Roman Pytlasiński oraz ich poprzednicy. Należy podkreślić, iż pierwszą łopatę pod „Dąb 20-lecia” wbiła nasza uczennica, Kasandra Chrzanowska z klasy III Liceum Ogólnokształcącego.