Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
10 edycja Bella Skyway Fesitval

10 edycja Bella Skyway Fesitval

W dniach od 21 do 26 sierpnia 2018 r. w Toruniu odbyła się już 10 edycja Bella Skyway Festival. Podczas festiwalu światła widzowie mogli podziwiać projekcje multimedialne i instalacje artystyczne.  Dużym zainteresowaniem cieszył się multimedialny pokaz pod tytułem „Czas Marsa”. Autorami prezentacji byli Piotr Majewski i Jerzy Rafalski z „Radia Planet i Komet” w Polskim Radiu PiK. Stworzyli oni  wirtualną historię Marsa, która wyświetlana była na 6-metrowej kuli. Na festiwalu nie zabrakło również przedstawicieli Astrobazy w Jabłonowie Pomorskim. Dzięki teleskopom Astrobazy widzowie mogli podziwiać  Księżyc, Jowisz, Saturn i oczywiście Czerwoną Planetę.

(fot. Piotr Majewski)