Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
W zdrowym ciele zdrowy duch – IX Wojewódzki Wiosenny Mityng Lekkoatletyczny

W zdrowym ciele zdrowy duch – IX Wojewódzki Wiosenny Mityng Lekkoatletyczny

 1. czerwca 2018 roku odbył się IX Wojewódzki Wiosenny Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowany przez Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Rozgrywki sportowe miały miejsce na stadionie miejskim. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego p. Ryszard Bober, Starosta Brodnicki p. Piotr Boiński, Przewodniczący Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe p. Michał Marszałkowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie p. Przemysław Górski. Wśród gości byli też obecni: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Brodnicy p. Stanisław Czajkowski, p. Wiesław Perszke – uczestnik XXV Letnich Igrzysk Olimpiskich Barcelona’1992,dwukrotny mistrz polski w półmaratonie i maratonie oraz p. Wojciech Kupczyk, redaktor gazety „Czas Brodnicy”.

Mityng rozpoczął się tradycyjnie przemarszem uczestników z flagą olimpijską przed trybuną honorową. Wśród sportowców znaleźli się reprezentanci: I Liceum Ogólnokształcącego z Brodnicy, III Liceum Ogólnokształcącego z Brodnicy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Bydgoszczy, Zespołu Szkół we Wroniu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Łasina, Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu i oczywiście przedstawiciele gospodarzy.
Uroczyste przyrzeczenie w imieniu sędziów i organizatorów złożył p. Mariusz Zabłocki, natomiast w imieniu młodych sportowców – Angelika Hnatusz, uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Jabłonowie Pomorskim. Oficjalnego otwarcia Mityngu dokonał Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego p. Ryszard Bober.
Zawodom towarzyszył duch sportowej rywalizacji i gorące emocje walczących o medale oraz kibiców zebranych na trybunach. Kierownikiem zawodów był p. Zbigniew Czachor, sędziami w poszczególnych dyscyplinach byli: p. Mariusz Zabłocki, p. Zbigniew Sikorski, p. Krzysztof Wydra, p. Rafał Dombrowicz, p. Jarosław Tomasz, p. Tomasz Kamiński, p. Barbara Czachor, p. Arkadiusz Popławski, p. Łukasz Blinkiewicz. Pan Zbigniew Sowiński pełnił funkcję startera zawodów, nad zdrowiem sportowców czuwał kapitan Sławomir Żochowski, spikerem rozgrywek był  p. Wiesław Grabowski, a o utrwalenie zawodów w obiektywie zadbali: p. Marcin Motofa  i Monika Komorowska, uczennica klasy III Technikum.

Na zmęczonych sportowców i dopingujących im kibiców czekała tego dnia wyśmienita grochówka. Sponsorami Mityngu byli: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie LZS, Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, Firma Usługi Transportowe p. Piotr i Hanna Słowik,                                                                                          Firma „Agrocomex” państwa Grażyny i Zdzisława Szczech, Firma Handlowa „Rarytas” p. Elżbiety Grabowskiej, Firma Handlowo – Usługowa „Dawid” p. Jolanty Mołoń oraz sklep spożywczy „U Marzeny” p. Marzeny Płochackiej.

Wyniki naszych uczniów podczas V Wojewódzkiego Meetingu Lekkoatletycznego kształtują się następująco:

Bieg na 100 m. dziewcząt:

 1. miejsce: Emilia Żołnowska z CKZiU w Brodnicy (14,4 s)

Bieg na 100 m. chłopców:

 1. miejsce: Rafał Katarzyński z I LO w  Brodnicy (12,1 s)

Bieg na 200 metrów dziewcząt:

 1. miejsce: Emilia Żołnowska z CKZiU w Brodnicy ( 32,9 s)

Bieg na 200 metrów chłopców:

 1. miejsce: Łukasz Magalski z I LO w Brodnicy (23,4 s)

Bieg na 400 metrów dziewcząt:

 1. Zuzanna Żołnowska z CKZiU w Brodnicy (1,12,9 min)

Bieg na 400 metrów chłopców:

 1. miejsce: Szymon Dąbrowicz z ZSCKR w Bydgoszczy (56 s.)

Bieg na 800 metrów dziewcząt:

 1. miejsce: Monika Kruszkowska z CKZiU w Brodnicy (2,48,6 min.)

Bieg na 800 metrów chłopców:

 1. miejsce: Szymon Dąbrowicz z ZSCKR Bydgoszcz (2,13,7 min.)

Bieg na 1500 metrów dziewcząt:

 1. miejsce: Jadwiga Sarnowska z I LO w Brodnicy (6,09,5 min.)

Bieg na 1500 metrów chłopców:

 1. miejsce: Błażej Ciżyński z I LO w Brodnicy (4,39,6 min.)

Sztafeta 4×100 metrów dziewcząt:

 1. miejsce: drużyna z I LO w Brodnicy (59,1 s.)

Sztafeta 4×100 metrów chłopców:

 1. miejsce: drużyna  z Zespołu Szkół w  Jabłonowie Pomorskim  (48,4 s.)

Skok w dal dziewcząt:

 1. miejsce: Angelika Hnatusz z ZS w Jabłonowie Pomorskim ( 3.82 m.)

Skok w dal chłopców:

 1. miejsce: Rafał Katarzyński z I LO w Brodnicy  (5,65 m.)

Skok wzwyż dziewcząt:

 1. miejsce: Jagoda Jankowska z ZS w Jabłonowie Pomorskim ( 115 cm)

Skok wzwyż chłopców:

 1. miejsce: Filip Bożykowski z ZS we Wroniu  (155 cm)

Pchnięcie kulą dziewcząt (4kg):

 1. miejsce: Wiktoria Latarska z ZS w Jabłonowie Pomorskim (8,47 m)

Pchnięcie kulą chłopców (5kg):        

 1. miejsce: Kacper Markowski z ZS w Jabłonowie Pomorskim (12,26 m)

Rzut oszczepem dziewcząt (600g):

 1. miejsce: Patrycja Łukiewska ZSIŚ w Toruniu (29,64 m)

Rzut oszczepem chłopców (800g):

1.miejsce: Paweł Fabrykiewicz z ZS w Jabłonowie Pomorskim (38,47 m)