Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Polskie miesiące – apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji

Polskie miesiące – apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji

         27. kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół odbyła się uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W czasie apelu, przygotowanego przez młodzież pod kierunkiem p. Dariusza Maślinskiego i p. Karoliny Pasternackiej, przedstawiono rolę i najważniejsze punkty Konstytucji proklamowanej 3 maja 1791 r. Przypomniano również inne ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenia, których rocznice obchodzimy co roku wiosną: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz Dzień Flagi RP.

Niezwykle ważne momenty naszej wspólnej historii zostały uwidocznione również w przygotowanych prezentacjach multimedialnych i śpiewanym przez Zuzannę Piórkowską z klasy III LO utworze muzycznym pt. „Kocham wolność”.

Na zakończenie uroczystości prowadzące apel uczennice, Natalia Kłosowska z klasy III LO i Roksana Gumkowska z klasy III Technikum podkreśliły, iż patriotyzm to pamięć o walczących o wolność i niepodległość Polski, a przede wszystkim nasza tożsamość – ponieważ na to, kim dziś jesteśmy, ma wpływ to, co działo się kiedyś.

Całej uroczystości towarzyszyła refleksja nad pojęciami wolność, naród i ojczyzna oraz słowa św. Jana Pawła II: „Tracąc pamięć, gubimy swoją tożsamość i wyrzekamy się cząstki samych siebie, bez której przestajemy rozumieć otaczający nas świat”.