Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
I znów zakwitły kasztany…

I znów zakwitły kasztany…

Dla naszych tegorocznych absolwentów nadszedł czas sprawdzenia wiedzy i umiejętności, które zdobywali przez cały czas pobytu w szkole. 4.maja zmierzyli się z arkuszem maturalnym z języka polskiego – podczas tego egzaminu analizowali teksty publicystyczne oraz zastanawiali się, czy tęsknota jest siłą niszczącą czy budującą ludzkie życie (na podstawie „Lalki” Bolesława Prusa i innych tekstów kultury) lub interpretowali wiersz Ernesta Brylla pt. „Bądźmy dla siebie bliscy, bo nas rozdzielają”.5. maja to spotkanie z królową nauk, czyli matematyką, natomiast w wtorek, 8. maja, absolwenci liceum i technikum będą zdawali egzamin pisemny z języka angielskiego.

Maturalne zmagania (w tym egzaminy z przedmiotów dodatkowych i egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych) zakończą się pod koniec maja.

Maturzystom życzymy powodzenia!