Dzień Drzwi Otwartych w Zespole Szkół

25. kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbył się Dzień Drzwi Otwartych. Odwiedzili nas uczniowie z Jabłonowa Pomorskiego, Bielic, Książek, Gruty, Zbiczna, Świecia nad Osą, Bobrowa i Radzynia Chełmińskiego. Mieli oni okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, poznać warunki rekrutacji, kolegów i nauczycieli.
Przybyłych witali uczniowie ubrani w mundury i niebieskie koszulki z logo Zespołu Szkół. Po przemówieniu Pana Wicedyrektora Tomasza Konkola zgromadzeni w hali sportowej goście zostali podzieleni na 5 grup, z których każda otrzymała swojego opiekuna – ucznia Zespołu Szkół. Poszczególne grupy odwiedziły pracownię służb mundurowych, żywienia i obsługi konsumenta, ekonomiczno – logistyczną oraz pracownię Szkoły Branżowej I Stopnia, na końcu zaś złożyli wizytę w Astro-Bazie, aby później udać się jeszcze do biblioteki i czytelni, w których umiejscowiono stoisko z folderami szkoły i innymi materiałami oraz tablice informującą o ofercie edukacyjnej. Zakończenie i podsumowanie wizyty gimnazjalistów nastąpiło w hali sportowej.
Przybyłym uczniom gimnazjów bardzo podobała się nasza szkoła – zarówno jej oferta, baza edukacyjna, jak i panująca atmosfera. Wielu spośród nich wyraziło chęć zostania od września naszymi uczniami.