Wojskowy biwak integracyjny

Tradycją Oddziałów Przygotowania Wojskowego naszej szkoły są wojskowe biwaki integracyjne, które odbywają się w październiku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Półwysep Wądzyń”. W tym roku nie mogło być inaczej i uczniowie mundurówki uczestniczyli w wyjeździe w dniach 25-26 października.

Pierwszego dnia dla uczniów klas II i III odbywały się zajęcia obowiązkowe z żołnierzami 4. Pułku Chemicznego w Brodnicy. Z kolei uczniowie klas I ćwiczyli musztrę pod bacznym okiem kpt. Sławomira Żochowskiego. Zwieńczeniem ćwiczeń było uroczyste nadanie pierwszoklasistom naszywek na mundur z flagą Polski oraz logo Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Po kolacji przyszła pora na obowiązkowe  nocne manewry, które co roku dostarczają uczniom niezapomnianych wrażeń.

Drugiego dnia po śniadaniu na uczniów czekała druga dawka mocnych wrażeń i zajęcia z wykorzystaniem łodzi.

Poza aktywnościami wojskowymi biwak był doskonałą okazją do integracji i poznania się bliżej, co z pewnością przełoży się na relacje i codzienne szkolne życie.