Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Święty Jan Paweł II w Toruniu

Święty Jan Paweł II w Toruniu

18 maja minęła 104. rocznica urodzin Karola Wojtyły- św. Jana Pawła II. Również 7 czerwca mija 25 lat od pobytu Papieża w Toruniu. Z tej okazji nasza Szkoła przygotowała pod kierunkiem p. Barbary Kopaczewskiej okolicznościową wystawę. Pielgrzymka w Toruniu była taką pierwsza w historii miasta. Święty Jan Paweł II spotkał się z włodarzami miasta i regionu, z Senatem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, z mieszkańcami miasta i diecezji. Na błoniach zebrało się ok. 400 tysięcy pielgrzymów. Jabłonowo też było godnie reprezentowane. Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w spotkaniu z Pielgrzymem Kościoła. Na spotkaniu była wspominana Maria Karłowska – pierwsza błogosławiona naszej Diecezji Toruńskiej. Na spotkaniu został beatyfikowany Stefan Wincenty Frelichowski z Chełmży. Był księdzem, harcerzem. Umarł na tyfus w Dachau osławiony dobrocią i miłosierdziem dla biednych. Jest patronem harcerzy. Święty Jan Paweł II jest Patronem województwa kujawsko -pomorskiego.