Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła realizuje działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa według Priorytetu 3 Ministerstwa Edukacji Narodowej:  Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i bibliotek pedagogicznych w ramach programu wieloletniego – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3.

Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla liceum ogólnokształcącego.

Otrzymane środki finansowe zostały przeznaczone na zakup nowości wydawniczych oraz realizację działań promujących czytelnictwo wśród młodzieży.

Wśród zakupionych książek można zleźć następujące tytuły:

• Flaw(less) : opowiedz mi naszą historię / Marta Łabęcka
  • serię „Rodzina Monet” / Weronika Anna Marczak
  • Tatuażysta z Auschwitz / Heather Morris ; przełożyła Kaja Gucio
  • A million kisses in your lifetime / Monica Murphy ; tłumaczenie Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska
  • Spark / Monika Rutka (rumotka)

…i wiele, wiele innych, które cieszą się ogromną popularnością wśród uczniów i uczennic naszej szkoły.