Ślubowanie pierwszych klas mundurowych

W piątkowe popołudnie 1 grudnia w sali gimnastycznej naszej szkoły miała miejsce uroczystość ślubowania pierwszych klas mundurowych. Rekruci już od września przygotowywali się na to doniosłe wydarzenie – ćwiczyli musztrę, by jak najlepiej wypaść tego wyjątkowego dnia, kiedy to staną się pełnoprawnymi kadetami.

W uroczystości uczestniczyli: przedstawiciel szefa WCR Brodnica major Maciej Durma, przedstawiciel dowódcy 4. Brodnickiego pułku Chemicznego porucznik Adrianna Strugarek oraz Skarbnik Powiatu  Pani Marzanna Fettke. Nie zabrakło też rodziców, których liczne grono towarzyszyło mundurowcom.

Rekruci – kadeci złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie zaprezentowali zaproszonym gościom, rodzicom i nauczycielom przygotowane pod opieką kpt. Sławomira Żochowskiego pokazy.  Zwłaszcza rodzicie nie kryli zachwycenia, widząc swoje dzieci po raz pierwszy w nowej, tak poważnej roli.

Uroczystość ta stała się okazją do wręczenia wyróżnienia  dla Zespołu Szkół. Nasza szkoła otrzymała prestiżową nagrodę za osiągnięcia najwyższego wskaźnika procentowego w kategorii rekrutacji absolwentów klas wojskowych do sił zbrojnych RP w województwie kujawsko-pomorskim. Nagrodę na ręce Pana Wicedyrektora Tomasza Konkola wręczył szef WCR Brodnica, przekazując także list gratulacyjny i wyrazy uznania. „ Takie wyróżnienie to wielka zasługa Pani Dyrektor, Pana Kapitana, nauczycieli i uczniów” – powiedział.

Po części oficjalnej goście i rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Na koniec zaś na uczniów czekała noc pełna wyzwań – nocowanie w szkole – podczas którego świeżo mianowani kadeci mogli wykazać się zdobytymi już umiejętnościami wojskowymi. Na rozgrzewkę rozegrali mecze piłki siatkowej, a później ruszyli na nocne manewry na terenie Jabłonowa. Musieli przejść wyznaczone w różnych miejscach miasta punkty i wykonać przydzielone im zadania. Mimo mrozu wszyscy spisali się na medal.