Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia

15 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce do Torunia. Już o 10:00 stawili się w kinie Cinema City, by obejrzeć nową ekranizację „Chłopów” na podstawie powieście Władysława  Reymonta. Film zrobił na uczniach ogromne wrażenie, docenili  jego walory artystyczne, a także sposób, w jaki ukazani zostali bohaterowie znani im doskonale z lektury. Kolejnym punktem programu było muzeum w Ratuszu Staromiejskim, gdzie w ramach festiwalu Camerimage można obejrzeć oryginalny obraz Jana Matejki pt. „Astronom Kopernik, czyli rozmowa wieczorna”. Na koniec uczniowie zwiedzili Dom Mikołaja Kopernika, gdzie nie tylko poznali szczegóły jego życia w Toruniu i tajemnice drzewa genealogicznego, ale też mogli przebrać się z stroje z epoki i poczuć się jak w średniowiecznym Toruniu.

Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne wyjazdy!