Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
105. rocznica odzyskania niepodległości

105. rocznica odzyskania niepodległości

W tym roku obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel z tej okazji odbył się w naszej szkole w piątek, 10 listopada.

Punktualnie o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn. Następnie uczniowie przybliżyli dzieje walki naszych przodków o odzyskanie swojego państwa. 123 lata niewoli były ciężkim bojem o zachowanie naszej polskości, rozwijanie kultury i budowanie polskiej myśli patriotycznej. W czasie uroczystości został także odczytany Kodeks Praw Patriotycznych utworzony na wyjątkową 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Święto odzyskania niepodległości było także okazją do podsumowania konkursu historycznego „Drogi do Niepodległości”, realizowanego w ramach akcji MEiN „Szkoła Pamięta”, którego celem było zachęcenia uczniów do zgłębienia historii Polski w latach 1795-1918. Laureatami konkursu zostali:

III miejsce – Maja Snopek z kl. I LO,

II miejsce – Karolina Piotrowska z kl. IV Tb,

I miejsce – Amelia Pawlikowska z kl. I LO oraz Wiktoria Sobieraj z kl. IV Ta.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Bober, która w swoim przemówieniu podkreśliła wagę odzyskanej 105 lat temu wolności i niepodległości: „W tym szczególnym dniu radośnie świętujmy naszą wolność. Wolność narodu i wolność każdego z nas. Świętujmy ją razem, w szkole, w rodzinie, w społecznościach lokalnych. Wspólnie z tymi, z którymi być może na co dzień w pewnych sprawach nie do końca się zgadzamy. Ale w jednej sprawie zgodzić się powinniśmy: własne, niepodległe państwo to nasz największy skarb, największa wartość, największa szansa na dobrą przyszłość Polski.”