Powiatowy Konkurs Ekologiczny

W dniach 12 – 13 września odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego. Zwyciężyła Karolina Piotrowska z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim (klasa IVB Technikum).

Powiatowy Konkurs Ekologicznym został reaktywowany po kilku latach przerwy. Ostatnie edycje tego konkursu odbywały się głównie poza granicami województwa kujawsko-pomorskiego (Elbląg, Iława). W tym roku uczestnicy ponownie zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi ekologii, flory i fauny Brodnickiego Parku Krajobrazowego. W konkursie uczestniczyło 20 uczniów z trzech szkół powiatu brodnickiego: I LO w Brodnicy, CKZiU w Brodnicy i Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Markuszewska, Weronika Michewicz, Karolina Piotrowska, Martyna Potorska i Agata Witkowska. Najlepiej z testem przygotowanym przez pracowników parku poradziła sobie Karolina Piotrowska, a Martyna Potorska otrzymała wyróżnienie. Podczas dwóch dni pobytu w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Miętowy Gaj” w Gaju-Grzemięcy uczniowie mieli także okazję uczestniczyć w grze terenowej (ścieżką dydaktyczną „Bobrowiska”), ognisku i spływie kajakowym (Jeziora Strażym i Bachotek). Opiekunem uczniów był pan Marcin Motofa.