Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

W pierwszy poniedziałek września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Do szkoły wrócili wypoczęci po wakacyjnej przerwie uczniowie. Natomiast nowoprzyjęci pierwszoklasiści po raz pierwszy oficjalnie przekroczyli próg Zespołu Szkół. Pani Dyrektor Barbara Bober powitała nauczycieli, uczniów oraz uświetniających to wydarzenie gości: Panią Marzannę Fettke – Skarbnika Powiatu, Panią Justynę Prajs – Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Brodnicy, Pana majora Dariusza Rutkowskiego reprezentującego 4 Pułk Chemiczny w Brodnicy, Pana kapitana Grzegorza Ostrowskiego reprezentującego Wojskowe Centrum Rekrutacji w Brodnicy oraz Matkę Generalną Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej-Gracjanę Zborała – honorowego obywatela Jabłonowa Pomorskiego.

W swoim przemówieniu Pani Dyrektor w sposób szczególny przywitała uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczną kolejny etap edukacji. Nauczycielom i pracownikom życzyła by trud i wysiłek wkładany w wykonywanie swojej pracy przynosił oczekiwane efekty, uznanie otoczenia i był źródłem satysfakcji.

Delegacja szkoły, w 84. rocznicę napaści Niemiec na Polskę, złożyła znicz – oddając tym samym cześć i chwałę bohaterom, którzy walczyli i poświecili swoje życie w imię pokoju i wolności. Uczniowie złożyli także kwiaty pod pomnikiem Błogosławionej Marii Karłowskiej – Patronki naszego miasta.

Po zakończonej uroczystości uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.