Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca 2023 roku w Zespole Szkół  w Jabłonowie Pomorskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, w którym uczestniczyła społeczność szkolna, rodzice uczniów, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli Paulina Szram – Dyrektor Biura Senatora RP Ryszarda Bobera, Justyna Prajs – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, major Maciej Durma – repezentujący Wojskowe Centrum Rekrutacji w Brodnicy, Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności  Bożej Gracjanna Zborała – honorowy obywatel Jabłonowa Pomorskiego, Pani Sylwia Bąk – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców.

Ważnym punktem uroczystości było pożegnanie absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy otrzymali świadectwa  ukończenia szkoły z rąk wychowawców. Pani Dyrektor  Barbara Bober w swoim przemówieniu podsumowała miniony rok szkolny. Wielu uczniów reprezentowało Zespół Szkół, uczestnicząc z sukcesem w konkursach i zawodach sportowo – obronnych. Osiągali oni także wysokie wyniki w nauce. W trakcie apelu  uczniom rozdane zostały świadectwa z wyróżnieniem, pochwały i nagrody. Pani Dyrektor życzyła wszystkim zasłużonego odpoczynku, udanych, bezpiecznych wakacji, słonecznych dni, beztroskich przygód i radosnych przeżyć oraz tego, abyśmy z nowymi siłami, przede wszystkim zdrowi i pełni zapału, wkroczyli już za dwa miesiące w kolejny rok szkolny. Apel poprowadzili Oliwia Kordella i Kacper Betlejewski. Całe spotkanie uświetniły występy muzyczne Szkolnego Zespołu Muzycznego pod kierunkiem pani Justyny Prajs.

Po apelu młodzież udała się na ostatnie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami.