Dzień Otwarty w Zespole Szkół

Uczniowie klas ósmych napisali już egzaminy kończące edukację w szkole podstawowej, a to oznacza jedno – Dzień Otwarty w Zespole Szkół.

W piątek, 26 maja, nasza szkoła zaprosiła uczniów okolicznych szkół podstawowych wraz z nauczycielami i rodzicami, aby zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024. Podczas spotkań przy poszczególnych punktach uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką nauki w technikum ekonomicznym, technikum logistycznym oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych. Wysłuchali prelekcji uczniów liceum ogólnokształcącego o profilu społeczno-prawnym – laureatów licznych konkursów – Natalii Cieplińskiej i Sebastiana Rejewskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy oddziału przygotowania wojskowego oraz rywalizacja speed paintballa. Atrakcją były też stoiska przygotowane przez uczniów Branżowej Szkoły I stopnia, gdzie ósmoklasiści  mogli szczegółowo zapoznać się z zawodami, w których będą mogli podjąć naukę. Zwiedzający zapoznali się również z bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych – ciekawymi okazały się obserwatorium astronomiczne „Kopernik” i spotkanie z pisarką Klaudią Duszyńską.

Wszyscy z zainteresowaniem słuchali i oglądali to, co mieli do zaproponowania ich starsi koledzy.

Mamy nadzieję, że z przybyłymi do naszej szkoły uczniami poznamy się lepiej już we wrześniu!

Do zobaczenia!