III Powiatowa Mała Olimpiada Języka Niemieckiego

Z wielką radością dzielimy się kolejnym sukcesem ucznia naszej szkoły. Mikołaj Gortatowski, uczeń klasy 2 Technikum zajął 3 miejsce w finale III Powiatowej Małej Olimpiady Języka Niemieckiego. Finał konkursu odbył się 21 kwietnia 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy. Wzięło w nim udział 15 uczniów ze szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brodnicki – zwycięzców etapu szkolnego. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów Paulina Wójcik oraz Mikołaj Gortatowski. Zmagania finałowe polegały na prezentacji wypowiedzi na temat Reisen macht Spaß. Welchen Ort (Land / Region / Stadt) eines der deutschsprachigen Länder könntest Du uns empfehlen? Temat Pauliny dotyczył walorów turystycznych landu niemieckiego ️🇩🇪 Szlezwik-Holsztyn, natomiast Mikołaj swoje wystąpienie poświęcił walorom krajoznawczym Szwajcarii. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji do nauki języka niemieckiego!