Z geografią za pan brat

9. kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim odwiedzili Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, aby wziąć udział w Wielkim Teście Wiedzy Geograficznej. Po przerwie spowodowanej pandemią zmagania konkursowe powróciły do formy stacjonarnej. Uczestnicy zmierzyli się z 50 zadaniami testowymi, a następnie z pytaniami ustnymi.
W przerwie pomiędzy etapami brali natomiast udział w warsztatach na wybrany wcześniej temat (np. modelowanie 3D, prognozowanie pogody, badanie gleb w laboratorium).
Nie zabrakło też szkoleń dla nauczycieli – uczestniczyli oni w warsztatach dotyczących treści z zakresu ochrony środowiska w nauczaniu geografii.

Wielki Test Wiedzy Geograficznej ma na celu popularyzowanie wiedzy z tego przedmiotu. Kolejne jego edycje cieszą się coraz większym zainteresowaniem.
W tym roku w teście wzięło udział 114 uczniów z 38 szkół m.in. z województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, śląskiego czy małopolskiego.
Dla naszych uczniów była to znakomita okazja do sprawdzenia swoich możliwości i nabrania doświadczenia, aby w kolejnym roku odnieść sukces:)

Siedziba Wydziału