Wystawa o życiu i działalności św. Jana Pawła II

Październik jest dla Polaków i całego świata miesiącem, w którym wspominamy dzień wyboru Karola Wojtyły na Pasterza Kościoła Katolickiego
16 października 1978 był dniem, w którym świat wstrzymał oddech .Po 500 latach wyborów papieży z Włoch, został nim Słowianin z Polski.
W czasie swojego 27 letniego pontyfikatu , zmienił oblicze świata. Był pielgrzymem ,obrońcą uciśnionych, pogardzanych ,bezbronnych ,chorych.
Nie bał się być tam ,gdzie trwały wojny .Bronił pokrzywdzonych .Nawoływał do pokoju. Dodawał sił i nadziei.
Kochał młodzież .To On zainicjował Światowe Dni Młodzieży ,utworzył dla młodzieży uzdolnionej Dzieło Trzeciego Tysiąclecia .
W Dniu Papieskim ,młodzież naszej szkoły uczestniczyła w swoich parafiach ,w zbiórce na stypendia.
Również młodzież pomagała w przygotowaniu wystawy, w naszej szkole o życiu Karola Wojtyły ,potem Jana Pawła II.
Mamy za co być wdzięczni naszemu Rodakowi!
Wyniósł na ołtarze w Zakopanym ,6 czerwca 1987 r. -Marię Karłowską ,która będąc Błogosławioną jest Patronką naszego miasta
Św. .Jan Paweł II jest także Patronem województwa kujawsko -pomorskiego
.
Wierzymy ,że Jego serce ,które biło dla nas ,nadal mieści nas w sobie.