Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Pamiętamy!

Pamiętamy!

Wrzesień 1939 roku zapisał się w zbiorowej pamięci Polaków jako miesiąc najcięższych walk stoczonych w obronie Ojczyzny. W wielu polskich domach to także miesiąc Pamięci o tych, którzy zostali rozstrzelani z rąk Niemców, często przedwojennych sąsiadów ich domostw. Uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim dokładnie 8 września, w 82. rocznicę tragicznej śmierci pomordowanych mieszkańców Buku Góralskiego, oddali im hołd. Miejsce Pamięci Narodowej w Buku Góralskim już od wielu lat jest otoczone opieką uczniów szkoły. To oni poprzez poznawanie losów pomordowanych przekazują informację o zbrodniach popełnionych przez Niemców  w okresie II wojny światowej.

„Jeśli zapomnę o Nich – ty Boże na niebie zapomnij o mnie!” (A. Mickiewicz)

Cześć Ich Pamięci !