Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Informacje i zalecenia dla uczniów, rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim

Informacje i zalecenia dla uczniów, rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 do 25 marca br. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostały zawieszone.
Uczniu,
pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają;
często myj ręce przy użyciu mydła i wody;
przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
MATURZYSTO! wykorzystaj ten czas efektywnie przygotowując się do egzaminów.
Rodzicu,
ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne uczniów zajęcia zostały zawieszone od 12 marca br.;
zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Nauczycielu,
w najbliższym czasie wspieraj uczniów w nauce i przekazuj materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie proszę o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu maturalnego oraz zawodowego. Udostępniaj im niezbędne materiały. Rekomenduję wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań: dziennik elektroniczny, strona internetowa szkoły, wysyłanie materiałów bezpośrednio do uczniów.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniono e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Ponadto informuję, że osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

                                     Dyrektor
                                         Barbara Bober