Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Przy wigilijnym stole

Przy wigilijnym stole

21. grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z udziałem społeczności szkolnej pod hasłem: „Przy wigilijnym stole”.
W tym roku miało ono inny niż zazwyczaj charakter – to wszyscy zebrani tworzyli oprawę tej szczególnej uroczystości. Siedząc przy nakrytych śnieżnobiałymi obrusami, przyozdobionych świątecznymi stroikami stołach, członkowie poszczególnych klas przypomnieli zwyczaje i tradycje tak bardzo charakterystyczne dla Świąt Bożego Narodzenia, wśród których znalazło się m.in. strojenie choinki, polskie potrawy i dania wigilijne, dodatkowe nakrycie, sianko pod obrus, pierwsza gwiazdka czy dzielenie się opłatkiem; nie zabrakło też kolęd śpiewanych z wychowawcami. Ksiądz Krzysztof odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza, dotyczący narodzin Jezusa, uczennica klasy I Technikum, Sandra Kordella, zaśpiewała kilka świątecznych piosenek i pastorałek, a Wiktoria Dzierżewicz, uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego, zaprezentowała utwory liryczne związane z Bożym Narodzeniem.
W czasie uroczystości rozstrzygnięto również konkurs na najładniejszy stroik świąteczny. Dyrektor Zespołu Szkół, p. Barbara Bober, symbolicznie przełamała się opłatkiem z przewodniczącą Rady Rodziców, p. Beatą Wasilewską i przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Darią Gołębiewską, a następnie złożyła wszystkim zebranym ciepłe życzenia, zachęcając do kultywowania w rodzinnych domach polskich tradycji, które są łącznikiem z minionymi pokoleniami oraz wyrażając pragnienie, by zbliżający się czas był okresem jak najpełniejszego bycia z drugim człowiekiem.

Spotkanie zostało przygotowane pod kierunkiem p. Karoliny Pasternackiej i p. Dariusza Maślińskiego.