Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
VI Wojewódzki Konkurs Astronomiczny

VI Wojewódzki Konkurs Astronomiczny

25. września w Domu Kopernika w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom VI Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego. Nagrody wręczyli: członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz radna sejmiku Elżbieta Pniewska. Trzecie miejsce w kategorii „My, planetarni reżyserzy” zajął Mateusz Bieniek, uczeń 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Wyróżnienia otrzymali również opiekunowie: Piotr Biegajski i Marcin Motofa.
Laureaci konkursu mieli okazję zwiedzić zmodernizowany Dom Mikołaja Kopernika. W zabytkowym średniowiecznym budynku przygotowano dla zwiedzających multimedialną i interaktywną ekspozycję prezentującą życie i dokonania wielkiego astronoma.Na końcu uczestnicy
obejrzeli seans w kinie 4D pt. „Wszechświat”.