Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach od 19. d 21. marca uczniowie naszej szkoły wraz ze społecznością uczniowską Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Był to czas szczególnej refleksji nad naszym odniesieniem do Boga, drugiego człowieka i samego siebie. Naszej refleksji przewodniczył ks. Marcin Rogala – kapłan Diecezji Radomskiej, który głosił naukę rekolekcyjną. W ramach rekolekcji uczniowie mieli okazję obejrzeć film prezentujący świadectwo nawrócenia oraz pantomimę nawiązującą w swym przekazie do nauki rekolekcjonisty oraz wspomnianego już świadectwa. Brali udział  w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, angażując się w rozważania poszczególnych stacji. Korzystali także z sakramentu spowiedzi.  Zwieńczeniem tego wyjątkowego czasu była Msza święta, w którą uczniowie naszej szkoły włączyli się poprzez przygotowanie oprawy liturgicznej. Pozytywne opinie, jakie płyną ze strony uczniów, pozwalają mieć nadzieję, że czas rekolekcji przyniesie obfite owce duchowe.