Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
MUNDUROWCY Z ZESPOŁU SZKÓŁ ZDOMINOWALI BIEG TROPEM WILCZYM W GOLUBIU-DOBRZYNIU.

MUNDUROWCY Z ZESPOŁU SZKÓŁ ZDOMINOWALI BIEG TROPEM WILCZYM W GOLUBIU-DOBRZYNIU.

Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku.

            04 marca 2018 r. w ramach Ogólnopolskiego Biegu „Tropem Wilczym” pamięci Żołnierzy Wyklętych nasi mundurowcy wystartowali w biegu ulicznym w Golubiu-Dobrzyniu w kategorii „klasy mundurowe”. Kategoria ta wyróżniała się tym od innych , że uczniowie klas mundurowych biegli w mundurach.

W kategorii klasy mundurowe wystartowało 28 uczniów z 4 szkół.

Wynik końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Oto szczegóły:

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1 miejsce – Dawid SZYNKIEWICZ

2 miejsce – Jakub SZMIT

3 miejsce – Mateusz BIENIEK

Oczywiście nie mogło być inaczej i w klasyfikacji drużynowej wśród klas mundurowych ZESPÓŁ SZKÓŁ w Jabłonowie Pomorskim zajął I miejsce.