Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Mundurowcy z ZS Jabłonowo Pom. trzecią drużyną na Wojewódzkim Turnieju Klas Militarnych „Złotopole 2017”

Mundurowcy z ZS Jabłonowo Pom. trzecią drużyną na Wojewódzkim Turnieju Klas Militarnych „Złotopole 2017”

W dniu 08.06.2017 r. przy słonecznej pogodzie na terenie powiatu lipnowskiego odbył się Wojewódzki Turniej Klas Militarnych pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego.
O godz. 9.30 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie turnieju. Natomiast o godz. 10.03 na trasę ruszyła pierwsza drużyna. Cały turniej skład się z czterech etapów. Pierwszym był marsz GPS na trasie prawie 11 km, gdzie uczestnicy musieli według koordynat zaliczyć punkty kontrolne. Po tym etapie była przerwa na obiad. Następnie uczestnicy ruszyli w dalszą, tym razem krótszą trasę, gdzie zaznaczali kolejne punkty kontrolne. Na końcu trasy przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego zorganizowali „niespodziankę” czyli test wiedzy o ekologii. To był trzeci etap. Ostatnią konkurencją było strzelanie na strzelnicy Lipnowskiego Klubu Strzeleckiego VIS. Strzelanie odbywało się z kbksu oraz z pistoletu 9mm. Dzięki organizatorom na strzelnicy nie zabrakło grochówki oraz ogniska i pieczenia kiełbasek.
Po strzelaniu nastąpiło oczekiwane ogłoszenie wyników.
Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim wypadł jak na debiut bardzo dobrze i zajął III miejsce w turnieju.
Pozostał trochę niedosyt, gdyż przed strzelaniem byliśmy liderami. Wnioski są proste, że musimy więcej strzelać z broni bojowej.
Reasumując turniej uważamy za bardzo udany i czekamy na kolejny, aby poprawić wynik 
Skład drużyny która wywalczyła III miejsce drużynowo:
– Maciej SCHRŐTER
– Tomasz STRZELECKI
– Rafał KWAŚNIEWSKI
– Mateusz BIENIEK