Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Geotyda 2016

Geotyda 2016

Nasi mundurowcy z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim
zajęli drugie i trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Klas Mundurowych
„GEOTYDA 2016”.
Bieg na orientację połączony ze zwiadem, czyli Geotyda 2016. Uczestnicy Geotydy, zamiast map nieznanego sobie terenu, otrzymali zaszyfrowane informacje wskazujące drogę. Spostrzegawczość, refleks, zdolności obserwacyjne, konieczność podejmowania szybkich decyzji miała ich doprowadzić do celu.
O godz. 7.30 zameldowaliśmy się na odprawie startujących drużyn. O godz. 8.00 na trasę ruszyła pierwsze ekipa, a po niej co 2 minuty kolejne. Startujących ekip w kategorii „klasy mundurowe” było w tym roku 20.
Z Klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej gm. Krzeszowice uczestnicy
rozpoczęli rywalizację na trasie liczącej ok 21 km. Trasa przebiegała przez malownicze tereny gminy Krzeszowice, a utrudnieniem tej rywalizacji było to, iż zawodnicy poruszali się bez mapy. Rywalizacja polegała na rozszyfrowaniu kodu ukrytego na trasie marszobiegu w jak najkrótszym czasie.
Każda ekipa otrzymała zestaw wskazówek, gdzie były określone kierunki marszu, pytania i zadania, które kierowały uczestników. Mała pomyłka mogła skutkować w zmianie trasy.
Przed godziną 17-tą było wszystko jasne. Ogłoszone wyniki i wręczono nagrody.
Nasza drużyna w składzie:
– LENIKOWSKI Damian
– KWAŚNIEWSKI Rafał
– STRZELECKI Tomasz
– SCHRŐTER Maciej
– FABRYKIEWICZ Paweł
została III drużyną MISTRZOSTW POLSKI
W zawodach wystawiliśmy jeszcze drużynę w kategorii rodzinnej, gdzie zajęliśmy II miejsce w składzie mieszanym:
– Sławomir ŻOCHOWSKI
– Bartosz SCHRŐTER
– Wanessa SKARBOWSKA
– Oskar DĄBROWSKI
Wielkiego pecha miała jedna z naszych drużyn, która mogła te mistrzostwa wygrać, jednak przekroczyła czas 8 h przebycia trasy o 11 minut i została zdyskwalifikowana.
Wyniki osiągnięty na mistrzostwach pokazał, że klasy mundurowe w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim należą do czołowych w Polsce!
Podziękowania
Z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie podziękować państwu Piotrowi i Hannie SŁOWIK za dofinansowanie udziału w turnieju. Po raz kolejny firma Usługi Transportowe Piotr Słowik ul. Lipowa 2a w Jabłonowie Pomorskim pomogła nam w realizacji tego przedsięwzięcia. Serdecznie dziękujemy i mam nadzieję, że nie zawiedliśmy.

geo1

geo2

geo3

geo5

geo6

geo7

więcej zdjęć …