Liceum Ogólnokształcące. Technikum. Szkoła Branżowa
 
Obóz wspinaczkowy

Obóz wspinaczkowy

W środę 5 października 2016 r. o godz. 21.00 ruszyliśmy w daleką podróż w okolice Krakowa, do miejscowości Czerna znajdującej się w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej aby tam odbyć kurs wspinaczkowy i wziąć udział w Mistrzostwach Polski GEOTYDA 2016. Po drodze dołączyła do nas 7-osobowa ekipa mundurowców z Golubia-Dobrzynia.
Do miejscowości Czerna dojechaliśmy przed godziną 6-tą, gdzie osiągnęliśmy MCzP i po śniadaniu ruszyliśmy z marszu na pierwszy dzień szkolenia. Na początku zapoznaliśmy się z zasadami bezpieczeństwa i poznaliśmy podstawowy sprzęt stosowany przy wspinaczce. Następnie rozpoczęły się zajęcia praktyczne, gdzie każdy kilkanaście razy schodził ze skałki liczącej 13m przy użyciu różnego rodzaju sprzętu. Tak minął nam pierwszy dzień szkolenia. Po powrocie do miejsca noclegowego każdy marzył tylko o kąpieli i spaniu.
Drugi dzień szkolenia rozpoczęliśmy w Dolinie Kobylańskiej. Na początku szkolenie z zasad bezpieczeństwa oraz klarowania lin. Po tym nastąpił czas na samodzielną budowę kolejki linowej popularnie zwanej TYROLKĄ. Każdy miał możliwość zjechania na ponad 100-metrowej tyrolce na rzadko spotykanej wysokości. Szkolenie trwało do późnych godzin popołudniowych, więc zaraz po powrocie była kolacja i kolejne zajęcia. Tym razem czekał na nas instruktor, który przeprowadził zajęcia z zielonej taktyki wojsk specjalnych. Po nim nastąpiło wręczenie certyfikatów i przygotowanie do ostatniego noclegu.
Rano czekało na nas ostatnie zadanie, czyli Mistrzostwa Polski GEOTYDA 2016. O nich piszemy w osobnym artykule.
W nocnych godzinach, bo było już po północy zmęczeni, ale zadowoleni w niedzielę wróciliśmy do MSD, czyli Jabłonowa.

ws2

ws3

ws4

ws5

ws7

ws8

ws9

więcej zdjęć …