Liceum ogólnokształcące (profil: służby mundurowe)

Klasa mundurowa to miejsce dla ludzi energicznych, pełnych zapału i pasji. Oprócz tradycyjnych lekcji z przedmiotów ogólnokształcących pozwala rozwijać na zajęciach specjalizacyjnych zainteresowania związane ze służbami mundurowymi (przede wszystkim edukacja wojskowa i sztuki walki). Dzięki współpracy z partnerami zewnętrznymi uczniowie mają szansę zapoznać się ze specyfiką pracy zawodowego żołnierza, policjanta i strażaka. W ramach autorskiego programu tej klasy, realizowane są zagadnienia z zakresu musztry wojskowej, szkolenia bojowego, terenoznawstwa, ratownictwa medycznego, a także strzelectwa i wielu innych. Uczniowie biorą udział w zajęciach terenowych, pokazach i uroczystościach wojskowych. W czasie ferii zimowych i wakacji organizowane są obozy szkoleniowo-ćwiczebne i obozy przetrwania (tzw. survival).

W 2016 r. klasa uzyskała TYTUŁ NAJLEPSZEJ KLASY MUNDUROWEJ W POLSCE.

Chcesz wiedzieć co się dzieje aktualnie w klasie mundurowej wejdź na stronę militarni-jablonowo.pl

mundurowka1 mundurowka2 mundurowka3 dsc_0421_xnnxpj-jpeg munwlo1

mundurowka5 mundurowka6 mundurowka7 mundurowka8 mundurowka9 mundurowka10 mundurowka11