Uroczystość pożegnania absolwentów

Koniec kwietnia to zgodnie z tradycją czas, kiedy uczniowie ostatnich klas liceum i technikum kończą szkołę. Uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum odbyło się 26 kwietnia. Apel z tej okazji poprowadzili uczniowie: Oliwia Kordella i Kacper Betlejewski.
Absolwentów i ich rodziców, a także pozostałych uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości powitała Dyrektor szkoły – pani Barbara Bober.
Pani Dyrektor wygłosiła także okolicznościowe przemówienie i podsumowała czas, który uczniowie spędzili w szkole jako pełen wspomnień, dobrych chwil, ale też ciężkiej pracy, która z pewnością zaowocuje wysokimi wynikami na zbliżającym się wielkimi krokami egzaminie maturalnym. Życzyła absolwentom mądrze wytyczonych celów: z jednej strony na miarę możliwości, z drugiej o krok dalej. Marzeń, które dodają sił, motywują do działania, zachęcają do przekraczania własnych ograniczeń.

W dalszej części swojego wystąpienia Pani Dyrektor podziękowała wielu osobom i instytucjom, które wspierają działania szkoły, a w sposób szczególny nauczycielom, w tym wychowawczyniom tegorocznych absolwentów – Pani Małgorzacie Modrzejewskiej i Pani Karolinie Pasternackiej, za nieustającą pracę i poświęcenie w  kształtowanie umysłów, charakterów i aspiracji uczniów. Życzyła by codzienna praca przyniosła satysfakcję, a godna postawa uczniów była najwspanialszą nagrodą i zachętą do dalszej pracy.
Słowa podziękowania  skierowane zostały również w stronę Rodziców, których wsparcie, oddanie i miłość przez wszystkie lata nauki miało ogromne znaczenie.

Swoje wystąpienie zakończyła Pani Dyrektor słowami „Dostojni Absolwenci, Anno Domini 2024, przed Wami cały świat, a w nim wspaniale możliwości. Niech ich realizacja stanie się Waszym udziałem. Pamiętajcie, że przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń! Powodzenia!”

Wyróżniającym się absolwentom zostały wręczone nagrody ufundowane przez Senatora Rzeczypospolitej Polski Pana Ryszarda Bobera, Starostę Brodnickiego Pana Piotra Boińskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Romana Pytlasińskiego oraz Radę Rodziców. Uczniowie oddziału przygotowania wojskowego oraz technikum otrzymali także stosowne certyfikaty i zaświadczenia, a tytuł „Najlepszy w zawodzie” otrzymała Julia Fabrykiewicz. Nie zabrakło wyróżnień dla uczniów odznaczających się wysokimi wynikami w sporcie, a także w zawodach sportowo-obronnych.

Podniosłym akcentem uroczystości było ślubowanie absolwentów.

Następnie w imieniu uczniów kończących szkołę głos zabrały Kornelia Dernoga i Zuzanna Murawska, które podziękowały Dyrekcji, wychowawcom, Rodzicom, pracownikom szkoły oraz swoim młodszym przyjaciołom za wspólnie spędzone lata, za wsparcie i życzliwość.

W imieniu klas młodszych głos zabrały Karolina Piotrowska i Dominika Grosiak, które życzyły tegorocznym absolwentom samych sukcesów, radości, ale też wiary w siebie i odwagi, by spełniać marzenia.

Uroczystość uświetniły występy wokalistek pod kierownictwem p. Justyny Prajs.

Ostatnie lata z pewnością zapadną w pamięć naszym absolwentom, którzy właśnie rozpoczynają drogę w dorosłość. Kwitną kasztany, a więc czas zdać egzamin dojrzałości.

Powodzenia!