Podsumowanie akcji „Pomoc Ukrainie”

Akcja „Pomoc Ukrainie” rozpoczęła się 7 marca i trwała do 1 kwietnia. W ramach akcji Samorząd Uczniowski wraz z gronem pedagogicznym i przy ogromnym wsparciu Pani Dyrektor włączył się w zbiórkę produktów i rzeczy pierwszej potrzeby dla mieszkańców Ukrainy.

Zakup najpotrzebniejszych materiałów, w tym koców i odzieży termicznej, możliwy był dzięki środkom pozyskanym z kiermaszu słodkości – tu dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie ciast – oraz z charytatywnego turnieju piłki siatkowej.

Udało się zebrać 2800 zł, dlatego też 500 zł Samorząd postanowił przeznaczyć też na pomoc Marysi – dziewczynce z okolic Jabłonowa chorej na białaczkę.

Wszystkie dary zostały przewiezione w piątek 1 kwietnia do OSIR w Brodnicy – punkt zbiórki.

Uczniowie, którzy koordynowali i zorganizowali akcję to uczniowie klasy 4T