Konkurs ekologiczny

We wtorek 3 października odbył się w naszej szkole Konkurs Ekologiczny – Gra Terenowa „Człowiek a środowisko”. Uczestnicy zmagali się z zadaniami w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe – tu udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Góralach, Szkoły Podstawowej w Płowężu, Szkoły Podstawowej w Jabłonowie Pomorskim, Szkoły Podstawowej w Bobrowie oraz Szkoły Podstawowej w Radzyniu Chełmińskim, kolejna kategoria to uczniowie klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej i ostatnia – uczniowie klas drugich i trzecich szkoły ponadpodstawowej. W dwóch ostatnich kategoriach reprezentantami byli uczniowie Zespołu Szkół. Łącznie w konkursie udział wzięło 16 ekip i 48 uczestników.

Konkurs składał się z dwóch etapów – w pierwszym uczniowie wykazali się wiedzą w grze terenowej, która odbywała się w jabłonowskim Parku im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W części drugiej, Pani Małgorzata Gutowska z Brodnickiego Parku Krajobrazowego, wygłosiła prelekcję.

Nagrody ufundowali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania Pojezierze Brodnickie oraz Brodnicki Park Krajobrazowy.