Dzień Otwarty

27. maja 2022 r. zorganizowany został Dzień Otwarty, na który przybyli uczniowie klas ósmych z Jabłonowa Pomorskiego, Książek, Radzynia Chełmińskiego, Boguszewa, Ostrowitego, Bobrowa, Drużyn, Świecia nad Osą, Linowa, Płowęża, Brodnicy i Wąbrzeźna.

Uczniów powitała pani Dyrektor Barbara Bober. Następnie młodzież miała okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/2023. Ósmoklasiści, oprowadzani przez uczniów – przewodników, obejrzeli Astrobazę, Szkolne Centrum Informacji, salę sportową,  a także pracownie przedmiotowe: branżowej szkoły I stopnia, służb mundurowych, ekonomiczną, logistyczną oraz żywienia i obsługi konsumenta, w której uczniowie częstowali własnymi wypiekami oraz prezentowali stoisko z carvingiem i baristą.

Klasy mundurowe prezentowały się w czterech punktach: w sali sportowej (odbywał się tam speed paintball), na boisku szkolnym (miały tam miejsce zajęcia z opw prowadzone przez żołnierzy z 4 PCHEM w Brodnicy). Przybyli do Zespołu Szkół mogli też zobaczyć punkt rozkładania broni (zajęcia również prowadzone przez żołnierzy) oraz pierwszej pomocy (zajęcia prowadzone przez wojskowych ratowników medycznych).

Swoje stoisko miał też Samorząd Uczniowski, gdzie prezentowana była działalność samorządu w zakresie wolontariatu oraz konkursów przedmiotowych, a także projekt rekrutacyjny do Sejmu Dzieci i Młodzieży.
           Gościom bardzo podobała się zarówno oferta, baza edukacyjna, jak i panująca atmosfera. Wielu spośród przybyłych tego dnia uczniów zadeklarowało chęć kontynuowania nauki właśnie u nas.