Dzień Edukacji Narodowej

Już tradycją stało się, że Dzień Edukacji Narodowej jest w Zespole Szkół dniem szczególnym. Od 2011 roku łączy się bowiem z imieninami szkoły – to wtedy nadano szkołom wchodzącym w skład Zespołu miano Komisji Edukacji Narodowej.

W tym roku do świętowania była jeszcze jedna okazja – premiera książki historycznej naszego ucznia Sebastiana Rejewskiego pt.: Wierni historii, wierni bohaterom… O konspiracyjnej działalności jabłonowskiej komórki „Młodego lasu”.

12 października odbył się uroczysty apel pod hasłem Z przeszłości w przyszłość. Była to okazja do przypomnienia powstania Komisji Edukacji Narodowej, jej twórców oraz głównych założeń. Nie mogło zabraknąć również historii szkoły, która w tym roku obchodzi swoje trzydziestolecie. Całość zwieńczyła część artystyczna poświęcona działalności konspiracyjnej i nawiązująca swoją tematyką do książki Sebastiana Rejewskiego. Sam autor przybliżył zgromadzonym gościom kulisy powstania publikacji i z pewnością zachęcił swoich szkolnych kolegów do poszukiwania historii wartych opowiedzenia.

Ten wyjątkowy dzień uświetniły życzenia dla Pani Dyrektor Barbary Bober, grona pedagogicznego i pracowników złożone przez Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Pana Ryszarda Bobera, Wicestarostę Brodnickiego Pana Stanisława Kosakowskiego, Sekretarza Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Pana Edwarda Łukaszewskiego oraz Prezesa Stowarzyszenia Społeczno-Kombatanckiego  Związek Polaków „Młody Las” Pana Kazimierza Cybulskiego.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Patrona Szkoły z pewnością na długo zostaną w naszej pamięci!